Z dosavadní spolupráce

Šimona - maminka Jiříka, jeho přání je být stavebním inženýrem

dovoluji si se na Vás obrátit, jelikož v roce 2020 se můj syn účastnil Vašeho skvělého příměstského tábora Technický svět dětem poblíž parku Cibulka a dodnes na něj vzpomíná jako na vůbec nejlepší příměšťák. Je mu už deset let a tábory této organizace jsou nabízeny dětem pouze do osmi let. Nevěděla byste, prosím, náhodou o takovém podobném příměstském táboru pro starší děti? 

Lucie - maminka Damiána

Chtěla bych vám poděkovat za bezvadný příměstský tábor. Pro Damiána to bylo již podruhé, ale stejně jako poprvé byl prostě nadšený programem, atmosférou a vaším přístupem. Jediná věc, která se mu vůbec nelíbila je, že už tábor končí! Nejradši by chodil do školky k vám, to bylo vysvětlování, že to nejde! Dítě bylo nadšený, já coby rodič taky, co víc si přát. Asi jen to, aby se vám dařilo a vašich příměstských táborů jen přibývalo. Ještě jednou díky. Lucie & Damián 

Jana - maminka Marka 

Syn (v době tábora 6 let) byl z každého dne na táboře nadšený. Každý den vyprávěl zážitky a hlavně se chlubil novými poznatky ze světa techniky. Byla jsem překvapená s jakým nadšením o technice kolem nás mluví. Co se naučil, musel vidět na vlastní oči a tak nás čekal výlet k čističce odpadních vod.

A co je pro mě jako pro mámu největší ukazatel spokojenosti a radosti z tábora? To, že se mě syn neustále ptá, zda tam může příští rok chodit znova :-)

MŠ Kozojedy, paní učitelka

Naší školku po zapojení do projektu MTU navštěvuje lektorka Petra Scholzová. Každý projekt byl skvěle promyšlen, připraven a perfektně zrealizován. Jednotlivé projekty na sebe systematicky navazovaly a zvyšovaly technickou náročnost. Děti se tvořivým a zábavným způsobem seznámily se základy techniky pomocí stavebnice lego. Velmi oceňuji velké a rozmanité množství materiálů a skvělé nápady pro další rozvíjení a obohacení při konstruktivních hrách se stavebnicemi.

Děti tento projekt velmi zaujal a vždy se těší na další setkání.

15. ZŠ J. A. Komenského, Most, Mgr. Lenka Firmanová - ředitelka

Na naší škole proběhla praktická prezentace projektu "Malá technická univerzita".

Projekt je velmi dobře metodicky zpracován a přizpůsoben žákům mladšího školního věku. Zaujalo nás variabilní materiální zabezpečení všech lekcí, vstřícný a odborný přístup lektorky p. Petry Scholzové, která vzbudila v žácích i učitelkách obrovské nadšení a chuť dále podporovat zájem o technické obory. 

MŠ U Bobříka, Praha, Bc. Jana Kafková - ředitelka

Program Malé technické univerzity probíhá pod vedením paní Petry již po několikátý rok. Každá lekce je pro děti jiná, plná překvapení, úkolů i nových, technických pojmů. Paní lektorka děti dobře motivuje množstvím pomůcek. Děti se tvořivým a nenásilným způsobem seznamují se základy technicky. (stavba domu, mostu, věží, významem vody, elektřiny...) Děti jsou vedeny k samostatnosti, tvořivému objevování a nacházení souvislostí. Rozvíjí jemnou motoriku, fantazii, zručnost, trpělivost, soustředění ale i schopnost spolupracovat. Na lekce se vždy moc těší a je radost vždy takovou lekci navštívit.  

FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK, Praha, Jana Susová DiS - vedoucí učitelka

Lekce MTU jsou skvělým způsobem, jak předávat dětem informace ze světa techniky s pomocí stavebnice Lego. Od základů postupují po krůčcích dál a dál a děti se tak dozvídají stále více nových věcí. Paní lektorka má lekci vždy skvěle připravenou a děti se na ni těší. Zadostiučiněním může být otázka: "Kdy zase přijde paní "legová"?" :)