Lektor a organizátor příměstských kempů a technických aktivit pro děti

Bc. Petra Scholzová

V průběhu mé 7 leté lektorské spolupráce s MTU jako lektor technické a digitální univerzity a seminářů pro dospělé, jsem začala organizovat příměstské kempy. Nyní máme za sebou 6 let úspěšných kempů plných spokojených dětí. Na přání nyní otevírám odpolední kroužky a víkendy plné techniky. Spolupracuji s Centrem pro talentovanou mládež CTM Academy.

Tuto práci miluji a vidím obrovský smysl v předávání zdánlivě složitých technických poznatků prožitkovou formou již malým dětem. Současně jako trenér gymnastiky malých dětí vidím zapojení pohybu jako důležitou součást poznávání.

Strávila jsem mnoho let v korporátech, poté se věnovala audiovizuální technice a přes pár let lektorské činnosti na školách a seminářích pro dospělé v oboru výživy, jsem se vrátila k mému původnímu technickému vzdělání ... a pochopila, že nejlepší je práce s dětmi :-)

Z mých mnohaletých zkušeností vím, že takto zábavnou formou podávané informace baví nejen děti, ale baví a oceňují je i dospělí. Otevřeně přiznávám, že mnohému jsem se při tvorbě programu naučila i sama. 

Znalosti dětí nepodceňuji, jsem jejich průvodce technickým světem a zároveň kamarád, co si s nimi umí hrát :-)